Drumcircle

Drumcircle

DrumCircle s Tokhim

Facilitátor bubnující vede, a pomáhá jim dostat se společně do kontaktu, spolupracovat s ostatními, respektovat ostatní, naslouchat a věřit jim.

Skupinové bubnování je nejstarší formou rozvoje týmové spolupráce. Vzniklo už v době Mezopotámie, kdy jednotlivé kmeny společně bubnovaly při důležitých událostech, rozhodnutích a oslavách. Při takových setkáních bubny sloužily pro koncentraci, pozornost, ohleduplnost účastníků, souhře a společnému zážitku – ti tím rozvíjeli především schopnost naslouchat, stmelit kolektiv, uvolnit napětí, vzájemně se podporovat a věřit ostatním.

Buben, jako nástroj, je nejstarší nástroj lidské komunikace a můžeme o něm říci, že je to i nejstarší neurologický nástroj. Účinky zdravotního bubnování jsou dokázány mnoha neurologickými výzkumy, mezi hlavní výhody a systémy hodnocení patří synchronizace pravé a levé mozkové hemisféry, vyplavení endorfinů, posílení imunitního systému, a uvolnění nahromaděného napětí v těle.

Metoda DrumCircle je forma skupinového bubnování, kdy bubnující společně, pod vedením facilitátora, hrají na bubny či jiné perkusní nástroje, které jsou snadno použitelné pro všechny věkové skupiny. Nejedná se však o výuku, nýbrž o spontánní vyjádření jedince ve spolupráci s ostatními v kolektivu, kde je dán vliv především na komunikaci a utužení vztahů ve skupině, nebo Vaši firmě.

Co je to DrumCircle?

DrumCircle je interaktivní zábavná show, uvolnění a v neposlední řadě alternativní výuka ve formě skupinového bubnování. Bubnující s pomocí lektora vytvoří hudební orchestr, jenž přechází do samotného vystoupení. Nejde ale primárně o rozvoj hudebního talentu, nýbrž o posílení sociálních vztahů.  Proto je program vhodný skutečně pro všechny.

V čem je DrumCircle prospěšný?

Je vědecky dokázané, že bubnování propojuje pravou a levou hemisféru a vypíná analyzující část mozku. Informace po společném bubnování se lépe vstřebávají a dostávají se i do podvědomí. To je důvod, proč se bubnování využívá na ve firmách, ale i na školách po celém světě. A jen u nás v ČR máme za sebou několik desítek firem a škol a tisíce spokojených bubnujících klientů, kteří program absolvovali, a zájem o náš program neustále každým rokem roste.

Máte zájem o naše vystoupení ve vaší firmě?

Pokud máte zájem o DrumCircle s Tokhim pro vaší firmu nebo Vás napadla jakákoliv otázka, případně máte návrh spolupráce, určitě nás neváhejte kontaktovat. Budeme moc rádi za každý feedback.

NAŠI PARTNEŘI